Lesní pedagogika.cz

Menu

Přehled akcí

Zvolte kraj v ČR

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Strom pro les, život pro Prahu

22. 10. 2022 / 10.00-16.00

Praha, lesopark Letňany

Každoročně na jaře a na podzim vysazujeme v pražských lesích i na prázdných plochách určených k zalesnění desetitisíce nových stromků. Přidejte se k nám teď na podzim i vy a pomozte nám s výsadbou lesních sazeniček, z nichž jednou vyroste nová generace lesa. Při příležitosti Dne stromů, který se v Česku slaví 20. října, vás zveme na společné sázení lesních stromků. Sazenice se budou doplňovat do už založené oplocenky ve východní, kbelské části lesoparku. Nářadí i instrukce budou na místě k dispozici. 
 
Letošní akce bude navíc ještě trochu speciální, protože v lesoparku bychom spolu s vámi rádi taky lehce oslavili naše 30. narozeniny. Na památku tohoto výročí vysadíme v letňanském lesoparku kromě mnoha malých sazeniček taky jeden vzrostlý pamětní strom. Jeho slavnostní výsadbu zahájíme v 11 hodin. 

Podobnosti na Facebooku.

Akce na e-mail

Nechte si zasílat nové akce
v kalendáři na Váš email

BLÍŽÍCÍ SE AKCE

Víkend otevřených zahrad

08. 06. 2024 /

celá ČR

Víkend otevřených zahrad proběhne 8.-9. června 2024. 
 
Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii. Cílem události je poskytnout veřejnosti příležitost alespoň jednou v roce navštívit jinak uzavřené zahrady.
 

 

 

Entomologická exkurze na Petřín

08. 06. 2024 / 20.00

Praha

Vydejte se s námi na podvečerní procházku Petřínem poznat největší brouky Evropy – roháče obecné.
Sraz je ve 20:00 na tramvajové zastávce Hellichova ve směru Újezd. S sebou pevnou obuv a čelovku či baterku.
Aktuální informace na Facebooku.

Víkend otevřených zahrad

09. 06. 2024 /

celá ČR

Víkend otevřených zahrad proběhne 8.-9. června 2024. 
 
Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii. Cílem události je poskytnout veřejnosti příležitost alespoň jednou v roce navštívit jinak uzavřené zahrady.
 

 

 

Za pražskými netopýry

13. 06. 2024 / 21.00

Praha, Milíčovský les

Když se začíná stmívat a den se chýlí ke konci, začínají se v přírodě probouzet ti, pro které je tma jejich přirozeným prostředím. Někteří jsou hluční a dupotem a funěním dávají o sobě vědět, mnozí však jen neslyšně brouzdají večerní krajinou a míhají se kolem nás bez povšimnutí. Mezi ně patří létající savci – netopýři. Zveme vás za nimi na výpravu do večerní pražské přírody a třebaže jsou velmi nenápadní, pokusíme se je odhalit pomocí speciálního přístroje. Na pozorování okřídlených hmyzožravců se můžete těšit 5. června ve Stromovce a 13. června v Milíčovském lese.

Vzhledem k omezené kapacitě je předem nutná rezervace na telefonním čísle 775 018 630 nebo na e-mailu sev@lesy-praha.cz.

Podobnosti zde.

Živá zahrada

13. 06. 2024 / 09.00-14.00

Praha, Ďáblice

Zahradnictví Ďáblice v letošním roce slaví 100 let od svého založení. V rámci oslav zve na ŽIVOU ZAHRADU, kde se třeba dozvíte, jak vypadá motýlí keř, prohlédnete si včelky bezpečně a zblízka, projdete se stoletým arboretem pana Vika nebo si vyzkoušíte, jak dobře znáte naše stromy. Program pro děti i dospělé.

Podobnosti zde.

Předchozí
01 .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 .. 75
Další
detail